سئوی وردپرس - راهنمای نهایی سئو وردپرس برای مبتدیان (گام به گام)

سئوی وردپرس 27 اسفند 1400 11:22

راهنمای نهایی سئو وردپرس برای مبتدیان (گام به گام)

بهبود سئوی وردپرس برای جذب ترافیک بیشتر به وب سایت شما بسیار مهم است. متأسفانه بیشتر راهنماهای سئو وردپرس برای کاربران جدید بسیار فنی هستند که نتوانند شروع به کار کنند.

معرفی


ما می دانیم که ایده بهینه سازی سئوی وردپرس می تواند برای مبتدیان ترسناک باشد، به خصوص اگر اهل فن آوری نباشید.


اما نگران نباشید - لازم نیست پیچیده باشد. از اینجا شروع کنید تا اصول اولیه را بیاموزید و سپس می توانید شروع به اعمال آنها در وب سایت خود کنید.


سئو چیست؟


SEO مخفف کلمه Search Engine Optimization است. این یک استراتژی است که توسط صاحبان وب سایت برای به دست آوردن ترافیک بیشتر با رتبه بالاتر در موتورهای جستجو استفاده می شود.


بهینه سازی موتور جستجو به معنای فریب دادن گوگل یا بازی کردن سیستم نیست. این به سادگی در مورد ایجاد یک وب سایت است که کد و قالب بندی بهینه شده ای داشته باشد که موتورهای جستجو را آسان می کند تا وب سایت شما را پیدا کنند.


هنگامی که افراد در وب برای موضوعاتی که در مورد آنها می نویسید جستجو می کنند، محتوای بهینه شده توسط موتورهای جستجوگر شما در نتایج جستجو بالاتر ظاهر می شود و افراد بیشتری را به وب سایت شما مراجعه می کنند.


چرا سئو مهم است


موتورهای جستجو اغلب بزرگترین منبع ترافیک برای اکثر وب سایت ها هستند.


گوگل و سایر موتورهای جستجو از الگوریتم های پیشرفته برای درک و رتبه بندی مناسب صفحات در نتایج جستجو استفاده می کنند. با این حال، این الگوریتم‌ها بی‌نقص نیستند – آنها همچنان به کمک شما برای درک محتوای شما نیاز دارند.


اگر محتوای شما بهینه نشده باشد، موتورهای جستجو نمی دانند چگونه آن را رتبه بندی کنند. وقتی افراد موضوعاتی را که شما درباره آنها می نویسید جستجو می کنند، وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شود و شما تمام آن ترافیک را از دست خواهید داد.


برای همه صاحبان کسب و کار بسیار مهم است که وب سایت خود را برای موتور جستجوی دوستانه قرار دهند تا بتوانند ترافیک جستجوی خود را به حداکثر برسانند.


اصول سئو وردپرس


سئو می تواند فنی شود، اما لازم نیست. فقط یادگیری چند نکته اساسی سئو برای بهینه سازی سایت می تواند به شما افزایش قابل توجهی در ترافیک وب سایت شما بدهد.


برای استفاده از تکنیک های زیر لازم نیست نابغه فناوری باشید. اگر قبلاً از وردپرس استفاده می کنید، پس آنچه را که لازم است دریافت کرده اید!


بیایید شروع به بهینه سازی وب سایت خود کنیم.


تنظیمات مشاهده سایت خود را بررسی کنید


وردپرس دارای یک گزینه داخلی برای مخفی کردن وب سایت شما از موتورهای جستجو است. هدف از این گزینه این است که به شما زمان بدهد تا قبل از اینکه وب‌سایتتان آماده عمومی شود، روی آن کار کنید.


با این حال، گاهی اوقات این گزینه ممکن است به طور تصادفی بررسی شود و وب سایت شما را در دسترس موتورهای جستجو قرار دهد.


اگر وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شود، اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید تیک این گزینه را بردارید.


به سادگی وارد قسمت مدیریت سایت وردپرس خود شوید و به تنظیمات » صفحه خواندن مراجعه کنید .


شما باید به قسمت «مشاهده موتور جستجو» بروید و مطمئن شوید که کادر کنار «جلو کردن موتورهای جستجو از فهرست‌بندی این سایت» بدون علامت باشد.


فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات روی دکمه "ذخیره تغییرات" کلیک کنید.URL های سئو دوستانه حاوی کلماتی هستند که به وضوح محتوای صفحه را توضیح می دهند، و خواندن آنها برای انسان ها و موتورهای جستجو آسان است.


چند نمونه از URL های سئو دوستانه عبارتند از:


https://www.wpbeginner.com/how-to-install-wordpress/
https://www.wpbeginner.com/common-wordpress-errors-and-how-to-fix-them/


توجه داشته باشید که این URL ها قابل خواندن هستند و کاربر می تواند تنها با مشاهده متن URL حدس بزند که چه چیزی را در صفحه می بیند.


بنابراین یک URL غیر سئو دوستانه چگونه به نظر می رسد؟


https://www.wpbeginner.com/?p=10467
http://example.com/archives/123


توجه داشته باشید که این URL ها از اعداد غیرمرتبط با محتوا استفاده می کنند و کاربر نمی تواند با نگاه کردن به URL حدس بزند چه چیزی را در صفحه پیدا می کند.


استفاده از ساختار پیوند ثابت سئو دوستانه شانس شما را برای به دست آوردن موقعیت های بهتر در نتایج جستجو افزایش می دهد.


در اینجا نحوه بررسی و به روز رسانی ساختار پیوند دائمی سایت وردپرسی آمده است.


باید به صفحه تنظیمات » پیوندهای ثابت مراجعه کنید. گزینه نام پست را انتخاب کنید و سپس روی دکمه "ذخیره تغییرات" کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.


برای دستورالعمل‌های دقیق‌تر، نگاهی به راهنمای ما در مورد ساختار URL دوستانه SEO در وردپرس بیندازید .


توجه: اگر وب سایت شما بیش از 6 ماه است که کار می کند، لطفا ساختار پیوند ثابت خود را تغییر ندهید مگر اینکه از گزینه اعداد استفاده کنید. اگر از Day and Name یا Month and Name استفاده می کنید، به استفاده از آن ادامه دهید.


با تغییر ساختار پیوند دائمی خود در یک سایت تاسیس شده، تمام تعداد اشتراک رسانه های اجتماعی خود را از دست خواهید داد و خطر از دست دادن رتبه سئوی موجود خود را خواهید داشت.


اگر باید ساختار پیوند ثابت خود را تغییر دهید، یک متخصص را استخدام کنید تا بتواند تغییر مسیرهای مناسب را تنظیم کند. همچنان تعداد اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی خود در صفحات را از دست خواهید داد.


WWW در مقابل غیر WWW


اگر به تازگی وب سایت خود را شروع کرده اید، باید انتخاب کنید که آیا می خواهید از www (http://www.example.com) یا غیرwww (http://example.com) در URL سایت خود استفاده کنید.


موتورهای جستجو اینها را دو وب سایت متفاوت می دانند، بنابراین این بدان معناست که باید یکی را انتخاب کنید و به آن پایبند باشید.


با مراجعه به صفحه تنظیمات » عمومی می توانید اولویت خود را تنظیم کنید . URL دلخواه خود را در هر دو قسمت "آدرس وردپرس" و "آدرس سایت" اضافه کنید.


علیرغم آنچه که شخص دیگری ممکن است بگوید، از دیدگاه سئو هیچ مزیتی برای استفاده از این یا دیگری وجود ندارد.


برای اطلاعات دقیق تر در مورد این موضوع، به راهنمای ما در مورد www vs non-www - که برای سئوی وردپرس بهتر است نگاهی بیندازید .


بهترین افزونه سئو وردپرس


یکی از بهترین قسمت های وردپرس این است که برای همه چیز یک افزونه وجود دارد و سئو نیز از این قاعده مستثنی نیست. هزاران افزونه سئوی وردپرس وجود دارد که انتخاب بهترین افزونه سئو وردپرس را برای مبتدیان سخت تر می کند.


به‌جای نصب افزونه‌های مجزا برای تکالیف سئو، ما به شما کمک می‌کنیم بهترین افزونه سئو وردپرس را انتخاب کنید که همه این کارها را انجام می‌دهد و 100% رایگان است.


انتخاب بهترین افزونه سئو وردپرس


وقتی نوبت به انتخاب بهترین افزونه سئو وردپرس می رسد، به احتمال زیاد انتخاب های خود را به دو راه حل محبوب محدود خواهید کرد: All in One SEO (AIOSEO) یا Yoast SEO .


AIOSEO پلاگین اصلی سئو وردپرس است که در بیش از 3 میلیون وب سایت استفاده می شود. در این آموزش ما از AIOSEO برای اسکرین شات ها و مثال ها استفاده خواهیم کرد.


برای جزئیات بیشتر، می توانید راهنمای کامل ما را در مورد نحوه راه اندازی All In One SEO برای وردپرس مشاهده کنید.


اضافه کردن نقشه سایت XML در وردپرس


نقشه سایت XML یک فایل با فرمت خاص است که تمام صفحات وب سایت شما را فهرست می کند. این امر باعث می شود موتورهای جستجو به راحتی تمام محتوای شما را پیدا کنند.


در حالی که اضافه کردن نقشه سایت XML رتبه جستجوی سایت شما را افزایش نمی دهد، اما به موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحات را به سرعت پیدا کرده و شروع به رتبه بندی آنها کنند.


اگر از افزونه AIOSEO استفاده می کنید، به طور خودکار نقشه سایت XML را برای شما ایجاد می کند. برای پیدا کردن نقشه سایت خود، کافی است به این URL بروید (فراموش نکنید که نام دامنه خود را جایگزین example.com کنید):


http://example.com/sitemap_index.xml

در مرحله بعد به شما نشان خواهیم داد که چگونه نقشه سایت XML خود را به گوگل ارسال کنید.


سایت خود را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کنید


کنسول جستجوی گوگل که با نام Webmaster Tools نیز شناخته می‌شود، مجموعه‌ای از ابزارهایی است که توسط گوگل ارائه می‌شود تا به صاحبان وب‌سایت‌ها نگاهی به نحوه مشاهده محتوایشان توسط موتور جستجو داشته باشند.


گزارش‌ها و داده‌هایی را ارائه می‌کند تا به شما در درک نحوه نمایش صفحات شما در نتایج جستجو کمک کند. همچنین می‌توانید عبارات جستجوی واقعی را که افراد برای یافتن وب‌سایت شما استفاده می‌کنند، نحوه نمایش هر صفحه در نتایج جستجو و تعداد دفعات کلیک روی صفحات شما را مشاهده کنید.


همه این اطلاعات به شما کمک می کند تا بفهمید چه چیزی در سایت شما کار می کند و چه چیزی نیست. سپس می توانید استراتژی محتوای خود را بر اساس آن برنامه ریزی کنید.


کنسول جستجوی گوگل همچنین زمانی که مشکلی در وب سایت شما وجود دارد، مانند زمانی که خزنده های جستجو قادر به دسترسی به آن، یافتن محتوای تکراری یا منابع محدود نیستند، به شما هشدار می دهد.


ما یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه افزودن سایت وردپرس خود به کنسول جستجوی گوگل داریم .


اگر از AIOSEO استفاده می کنید، می توانید این راهنما را در مورد نحوه افزودن کنسول جستجوی Google دنبال کنید .


اگر از AIOSEO استفاده نمی کنید، می توانید ویدیوی ما را تماشا کنید که راه دیگری را نشان می دهد:


هنگامی که وب سایت خود را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کردید، از منوی سمت چپ بر روی نقشه سایت کلیک کنید و سپس آخرین قسمت URL نقشه سایت را قرار دهید.


برای ذخیره تغییرات روی دکمه ارسال کلیک کنید.


کنسول جستجوی گوگل اکنون نقشه سایت شما را بررسی می کند و از آن برای بهبود خزیدن وب سایت شما استفاده می کند.


هنگامی که نقشه سایت خود را با موفقیت اضافه کردید، به صورت در حال انتظار ظاهر می شود. خزیدن وب سایت شما به گوگل زمان می برد. پس از چند ساعت، می توانید برخی از آمارها را در مورد نقشه سایت خود مشاهده کنید. تعداد لینک هایی که در نقشه سایت شما پیدا کرده است، تعداد لینک هایی که ایندکس شده اند، نسبت تصاویر و صفحات وب و غیره را به شما نشان می دهد.


توصیه می کنیم برای جمع آوری اطلاعات و مشاهده پیشرفت سئوی وب سایت خود، حداقل به صورت ماهانه کنسول جستجوی خود را بررسی کنید.


بهینه سازی پست های وبلاگ برای سئو


اغلب مبتدیان این اشتباه را مرتکب می شوند که فکر می کنند نصب و فعال سازی یک افزونه سئو وردپرس تمام چیزی است که لازم است. سئو یک فرآیند مداوم است که اگر می خواهید حداکثر نتیجه را ببینید باید با آن همراه باشید.


همه افزونه های برتر SEO به شما امکان می دهند عنوان، توضیحات و کلیدواژه تمرکز را به هر پست و صفحه وبلاگ اضافه کنید. همچنین پیش نمایشی از آنچه کاربران هنگام گوگل در وب سایت شما خواهند دید را به شما نشان می دهد.


توصیه می کنیم عنوان و توضیحات خود را بهینه سازی کنید تا بیشترین کلیک را داشته باشید.


هنگام نوشتن پست وبلاگ خود، به سادگی به بخش SEO بروید و از آن نهایت استفاده را ببرید.


اگر می‌خواهید چگونه یک کلمه کلیدی تمرکز یا عبارت کلیدی تمرکز را انتخاب کنید، عنوان خوب یا توضیحات متا خوب چیست، ما آن را در راهنمای مبتدیان خود برای بهینه‌سازی پست‌های وبلاگ خود برای سئو به طور کامل توضیح داده‌ایم .


ما به شدت توصیه می کنیم که آن را بخوانید زیرا سئوی درون صفحه برای موفقیت شما بسیار مهم است.


انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای وب سایت شما


بسیاری از مبتدیان از بهترین حدس های خود استفاده می کنند تا بفهمند مردم به دنبال چه موضوعاتی هستند و چه چیزی را باید به وبلاگ و وب سایت خود اضافه کنند.


مثل پرتاب یک تیر در تاریکی است. وقتی می توانید از داده های واقعی برای پیدا کردن آنچه مردم به دنبال آن هستند استفاده کنید، نیازی به انجام این کار ندارید.


تحقیق کلمات کلیدی یک تکنیک تحقیقی است که توسط سازندگان محتوا و کارشناسان سئو استفاده می شود. این به شما کمک می‌کند کلماتی را که کاربران وارد موتورهای جستجو می‌کنند تا محتوا، محصولات و خدمات صنعت شما را بیابند، پیدا کنید.


سپس می توانید از آن کلمات و عبارات در وب سایت خود استفاده کنید تا ترافیک جستجوی بیشتری داشته باشید.


هزاران ابزار تحقیق کلمات کلیدی (رایگان و پولی) وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. توصیه می کنیم از SEMRush استفاده کنید، این به شما کمک می کند کلمات کلیدی را کشف کنید و حتی کلمات کلیدی را پیدا کنید که رقبای شما در آن رتبه بندی می شوند.


برای جزئیات بیشتر، راهنمای مبتدیان ما را در مورد نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای وب سایت وردپرس خود ببینید.


بهترین روش های سئو وردپرس


اگر اصول اولیه سئو وردپرس را دنبال کنید و از بهترین افزونه سئو وردپرس استفاده کنید، در حال حاضر از اکثر وب سایت ها جلوتر خواهید بود.


با این حال، اگر می خواهید نتایج بهتری داشته باشید، باید بهترین شیوه های سئو وردپرس را در زیر دنبال کنید.


اینها خیلی فنی نیستند و اکثر آنها حتی نیازی به لمس هیچ کدی ندارند. اما اگر آنها را دنبال کنید تفاوت بزرگی ایجاد خواهند کرد.


استفاده صحیح از دسته ها و برچسب ها در وردپرس


وردپرس به شما امکان می دهد پست های وبلاگ خود را به دسته ها و برچسب ها مرتب کنید . این امر باعث می شود تا بتوانید محتوای خود را بر اساس موضوعات مدیریت کنید و کاربران شما محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند.


دسته ها و برچسب ها همچنین به موتورهای جستجو کمک می کنند ساختار و محتوای وب سایت شما را درک کنند.


اغلب مبتدیان در مورد نحوه بهترین استفاده از دسته ها و برچسب ها گیج می شوند. پس از توضیح این موضوع برای هزاران خواننده، در اینجا نحوه برخورد ما با دسته ها و برچسب ها آمده است.


مقوله ها برای گروه بندی گسترده پست های شما در نظر گرفته شده اند. اگر وبلاگ شما یک کتاب بود، دسته بندی ها فهرست مطالب خواهند بود.


به عنوان مثال، در یک وبلاگ شخصی، می‌توانید دسته‌هایی مانند موسیقی، غذا، سفر و غیره داشته باشید. دسته‌ها سلسله مراتبی هستند، بنابراین می‌توانید دسته‌های فرزند را به آنها اضافه کنید.


از سوی دیگر، برچسب ها کلمات کلیدی خاص تری هستند که محتویات یک پست را توصیف می کنند. به عنوان مثال، یک پست وبلاگی که تحت دسته غذا ثبت می شود می تواند دارای برچسب هایی مانند سالاد، صبحانه، پنکیک و غیره باشد. اینها را به عنوان بخش فهرست در یک کتاب درسی در نظر بگیرید.


برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، راهنمای ما در مورد دسته بندی ها در مقابل برچسب ها و بهترین شیوه های SEO برای مرتب سازی محتوای خود را ببینید.


با استفاده صحیح از دسته ها و برچسب ها، مرور وب سایت خود را برای کاربران خود آسان می کنید. از آنجایی که برای کاربران آسان است، مرور وب سایت شما را برای موتورهای جستجو نیز آسان می کند.


[ بازگشت به بالا ↑ ]


پیوند داخلی را به یک عادت تبدیل کنید


موتورهای جستجو به هر صفحه در وب سایت شما یک امتیاز (اقتدار صفحه) اختصاص می دهند. دستور این امتیاز مخفی نگه داشته می شود تا مردم نتوانند نتایج را بازی کنند. با این حال، رایج ترین سیگنال های قدرت، پیوندها هستند.


به همین دلیل مهم است که از سایر پست ها و صفحات وبلاگ خود به محتوای خود پیوند دهید.


شما باید هر زمان که ممکن است پیوند پست های خود را به یک عادت تبدیل کنید. اگر چندین نویسنده دارید، یک چک لیست پیش از انتشار پست وبلاگ ایجاد کنید که از آنها می خواهد حداقل 3 پست وبلاگ دیگر را به هم مرتبط کنند.


این به شما کمک می کند تا بازدید از صفحه خود را افزایش دهید، زمانی که کاربران در سایت شما می گذرانند افزایش می دهد و در نهایت امتیاز SEO پست ها و صفحات وبلاگ شما را بهبود می بخشد.


بهینه سازی نظرات وردپرس


نظرات می تواند نشانه قوی ای از تعامل کاربر در وب سایت شما باشد. کاربران درگیر به معنای پیوندهای بیشتر به سایت شما، ترافیک بیشتر و سئوی بهبود یافته است.


با این حال، باید مطمئن شوید که نظرات شما واقعی هستند و اسپم نیستند. هرزنامه‌ها نظراتی را با لینک‌های بد ارسال می‌کنند که می‌تواند بر رتبه‌بندی جستجوی شما تأثیر بگذارد و حتی آن را خراب کند.


به همین دلیل است که ما به همه توصیه می کنیم شروع به استفاده از Akismet کنند. این یکی از دو افزونه ای است که در هر سایت وردپرس از قبل نصب شده است و به شما کمک می کند تا با اسپم نظرات مبارزه کنید.


اگر Akismet به تنهایی قادر به مدیریت هرزنامه نظرات نیست، این نکات و ابزارها را برای مبارزه با هرزنامه نظرات در وردپرس مشاهده کنید.


اگر پست‌های وبلاگ شما نظرات واقعی و بدون هرزنامه را به خود جذب می‌کنند، باید برای ساختن یک وب‌سایت جذاب روی شانه خود ضربه بزنید!


با این حال، نظرات زیاد روی یک پست می تواند باعث کند بارگذاری آن شود که بر رتبه بندی موتور جستجوی شما نیز تأثیر می گذارد. (به خواندن زیر ادامه دهید تا در مورد چگونگی تأثیر سرعت بر سئو بیشتر بدانید.)


برای اینکه وب سایت خود را طوری آماده کنید که بتواند بار نظراتی که روی سرور شما گذاشته می شود و سرعت آن را تحمل کند، می توانید نظرات را به چندین صفحه تقسیم کنید. آموزش ما در مورد نحوه صفحه بندی نظرات در وردپرس را ببینید.


(اگر می خواهید نظرات بیشتری در سایت خود داشته باشید، این 11 روش را برای دریافت نظرات بیشتر در مورد پست های وبلاگ وردپرس خود بررسی کنید .)


لینک های خارجی NoFollow در وردپرس


همانطور که در بالا ذکر شد، لینک ها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا تصمیم بگیرند کدام صفحات مهم هستند. وقتی به یک وب سایت لینک می دهید، بخشی از امتیاز سئوی سایت خود را به آن لینک می دهید. این امتیاز سئو "آب پیوند" نامیده می شود.


برای رتبه‌بندی جستجوی خوب، باید مطمئن شوید که از سایر وب‌سایت‌ها بیشتر از آنچه که می‌دهید، لینک دریافت می‌کنید.


افزودن ویژگی «nofollow» به لینک‌های خارجی (پیوندهایی به وب‌سایت‌هایی که متعلق به شما نیست) به موتورهای جستجو دستور می‌دهد که آن پیوندها را دنبال نکنند. این به شما کمک می کند آب پیوند را ذخیره کنید.


یک پیوند خارجی معمولی در HTML به شکل زیر است:


<a href="http://example.com">نمونه وب سایت</a>

یک پیوند خارجی با ویژگی nofollow به شکل زیر است:


<a href="http://example.com" rel="nofollow" >نمونه وب‌سایت</a>

به طور پیش فرض، وردپرس گزینه ای برای nofollow کردن لینک ها ندارد. با این حال، اگر از افزونه AIOSEO استفاده می کنید، این کار را برای شما آسان می کند.


هنگامی که پیوندی را اضافه می کنید، به سادگی روی گزینه Add “nofollow” to link کلیک کنید.


برای جزئیات بیشتر و روش‌های جایگزین، راهنمای ما در مورد نحوه افزودن لینک‌های nofollow در وردپرس را ببینید.


پست های کامل در مقابل خلاصه ها یا گزیده ها


وردپرس از تعدادی از صفحات مانند صفحه اصلی، آرشیو دسته بندی، آرشیو برچسب ها، آرشیو تاریخ، صفحات نویسنده و غیره، پست های شما را نمایش می دهد و به آنها پیوند می دهد.


به طور پیش فرض، محتوای کامل مقاله را در همه این صفحات نشان می دهد. این امر بر سئوی سایت شما تأثیر می گذارد، زیرا موتورهای جستجو ممکن است آن را محتوای تکراری بدانند. مقالات کامل همچنین باعث می شود صفحات آرشیو شما کندتر بارگذاری شوند.


نمایش مقالات کامل در همه جا نیز بر بازدیدهای صفحه شما تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، کاربرانی که مشترک فید RSS شما هستند، می توانند بدون بازدید از وب سایت شما، مقاله کامل را در فیدخوان خود بخوانند.


ساده ترین راه برای حل این مشکل، نمایش خلاصه یا گزیده به جای مقالات کامل است.


می توانید این کار را با رفتن به تنظیمات » خواندن و انتخاب خلاصه انجام دهید.


برای دستورالعمل های دقیق، راهنمای ما در مورد نحوه سفارشی کردن گزیده های وردپرس بدون کدنویسی را ببینید.


سرعت و امنیت برای سئو وردپرس


حتی اگر تمام نکات و بهترین شیوه های سئو وردپرس را رعایت کنید، اگر سایت شما کند باشد یا توسط یک هکر از بین برود، رتبه بندی موتور جستجوی شما ضربه بزرگی خواهد خورد.


در اینجا نحوه جلوگیری از از دست دادن ترافیک موتورهای جستجو به دلیل عملکرد کند یا امنیت ضعیف وجود دارد.


سرعت و عملکرد سایت خود را بهینه کنید


تحقیقات نشان می‌دهد که در عصر اینترنت، میانگین فاصله توجه انسان از ماهی قرمز کوتاه‌تر است.


کارشناسان قابلیت استفاده از وب بر این باورند که کاربران در عرض چند ثانیه پس از بازدید از یک وب سایت تصمیم می گیرند که بمانند یا ترک کنند.


این بدان معناست که به عنوان یک صاحب وب سایت، شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا محتوای خود را ارائه دهید و کاربران را جذب کنید. شما نمی خواهید این زمان گرانبها را هدر دهید تا بازدیدکنندگان منتظر بارگذاری وب سایت شما بمانند.


از آنجایی که تجربه کاربر بسیار مهم است، موتورهای جستجو مانند گوگل وب سایت های سریعتر را در نتایج خود اولویت بندی می کنند. به عبارت دیگر، وب سایت های سریعتر رتبه بالاتری در گوگل دارند.


برای بهبود سرعت وب سایت خود، باید یک ارائه دهنده میزبان وردپرس سریع مانند SiteGround یا Bluehost داشته باشید .


پس از آن باید یک افزونه کش را نصب کنید و راهنمای نهایی ما را برای افزایش سرعت وردپرس (با 24 نکته اثبات شده) دنبال کنید.


بهینه سازی تصاویر در وردپرس برای سئو


تصاویر جذاب‌تر از متن هستند، اما بارگذاری آن‌ها نیز به زمان بیشتری نیاز دارد. اگر مراقب اندازه و کیفیت تصویر نباشید، می توانند سرعت وب سایت شما را کاهش دهند.


باید مطمئن شوید که از تصاویری استفاده می کنید که برای بارگذاری سریعتر بهینه شده اند. راهنمای ما در مورد چگونگی افزایش سرعت وردپرس با بهینه سازی تصاویر برای وب را ببینید .


ترفند دیگری که می توانید برای بهینه سازی تصاویر خود برای موتورهای جستجو از آن استفاده کنید، استفاده از عنوان توصیفی و تگ های alt است. این برچسب ها به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند تصویر شما در مورد چیست. آنها همچنین به کاربران مبتلا به اختلال بینایی کمک می کنند زیرا خوانندگان صفحه نمایش آنها می توانند متن جایگزین را برای آنها بخوانند.


وردپرس به شما این امکان را می دهد که هنگام آپلود تصویر به راحتی تگ عنوان و alt اضافه کنید.


اگر یک عکاس هستید یا تصاویر زیادی به سایت وردپرس خود اضافه می کنید، باید از افزونه گالری استفاده کنید.


توصیه می کنیم از گالری Envira استفاده کنید . در آزمایش‌های سرعت، متوجه شدیم که این افزونه سریع‌ترین افزونه گالری وردپرس است . همچنین کاملاً ریسپانسیو و سئو پسند خارج از جعبه است.


برای نکات بیشتر، راهنمای کامل مبتدیان ما برای سئوی تصویر را ببینید.


امنیت و ایمنی سایت وردپرس شما


هر هفته گوگل حدود 20000 وب سایت را برای بدافزار و حدود 50000 وب سایت را برای فیشینگ در لیست سیاه قرار می دهد. وقتی سایتی در لیست سیاه قرار می گیرد، اصلاً در هیچ نتیجه جستجویی نشان داده نمی شود.


این بدان معنی است که امنیت سایت وردپرس شما برای رتبه بندی خوب بسیار مهم است. اگر سایت شما توسط یک هکر به خطر بیفتد، نمی خواهید تمام کار سخت شما روی سئو به هدر برود.


خبر خوب این است که ایمن نگه داشتن سایت وردپرس شما چندان دشوار نیست — دستورالعمل های گام به گام را در راهنمای امنیتی نهایی وردپرس ما ببینید.


در WPBeginner، ما از Sucuri برای محافظت از وب سایت خود در برابر حملات استفاده می کنیم. برای اینکه ببینید چرا ما این سرویس را توصیه می کنیم، مطالعه موردی ما را بررسی کنید که چگونه Sucuri به ما کمک کرد تا 450000 حمله وردپرس را در 3 ماه مسدود کنیم .


شروع به استفاده از SSL/HTTPS کنید


SSL (لایه سوکت های امن) فناوری است که ارتباط بین مرورگر کاربر و سروری را که به آن متصل می شود رمزگذاری می کند. این یک لایه امنیتی اضافی به سایت وردپرس شما اضافه می کند.


وب سایت های ایمن شده با SSL با علامت قفل در نوار آدرس مرورگر نشان داده می شوند. این باعث می‌شود وب‌سایت شما قابل اعتمادتر باشد و اگر فروشگاه آنلاینی با وردپرس دارید و اطلاعات حساس پرداخت را پردازش می‌کنید لازم است.


همه شرکت های برتر میزبانی وردپرس گواهینامه های SSL رایگان را با Let's Encrypt ارائه می دهند. برای جزئیات بیشتر به راهنمای ما در مورد نحوه دریافت گواهینامه SSL رایگان برای وب سایت خود مراجعه کنید.


اگر می‌خواهید یک گواهینامه SSL با wildcard ممتاز یا فقط یک گواهی معمولی با ضمانت امنیتی داشته باشید، توصیه می‌کنیم از Domain.com استفاده کنید .


گواهینامه های SSL آنها با حداقل 10000 دلار ضمانت امنیتی و تا 1.75 میلیون دلار ضمانت امنیتی ارائه می شود. همچنین یک مهر و موم سایت TrustLogo برای نمایش در سایت خود برای اعتبار بیشتر دریافت می کنید.


ابزارها و منابع SEO بیشتر


هنگامی که از بهترین روش های سئو وردپرس استفاده کردید، می خواهید مهارت های خود را حتی بیشتر کنید تا از رقبای خود پیشی بگیرید.


ما لیستی از بهترین افزونه ها و ابزارهای سئو وردپرس را گردآوری کرده ایم که باید برای تقویت سئوی خود از آنها استفاده کنید. اگر آماده‌اید تکنیک‌های پیشرفته‌تری را امتحان کنید، می‌توانید آرشیو مقالات سئو وردپرس ما را نیز بررسی کنید .

نظر خود را بنویسید.